КЊИЖЕВНИЦА ЈАСМИНКА ПЕТРОВИЋ ГОСТ ОШ „МИЛИНКО КУШИЋ”

У петак, 15. априла 2022. године, нашу школу је посетила ЈАСМИНКА ПЕТРОВИЋ, књижевница и популарни писац за децу и младе.

Иницијатива да Јасминка Петровић посети нашу школу потекла је од професора разредне наставе - ДУШИЦЕ САВИЋ - која је, кроз обраду Јасминкиног романа „Од читања се расте”, од својих ученика трећег разреда (III/2) сазнала да би желели да упознају ову врсну списатељицу. Њихова учитељица им је испунила жељу а верујемо да ће им ово прелепо дружење са Јасминком остати у сећању до краја живота!

Дружење је - са својим ученицима трећег разреда - улепшала и колегиница МИРЈАНА ГЛИШИЋ из ОШ „Драгиша Мишовић” из Чачка.

Браво за учитељицу Душицу и њене ученике!