ЛЕТ У ДИГИТАЛНИ СВЕТ

У петак, 4. марта 2022. године, ученици II/2 и II/3 посетили су информатички кабинет наше школе и упознали се са наставницом информатике и рачунарства ДАНИЈЕЛОМ ГРУЈОВИЋ. Она им је одржала занимљив час дигиталног света који је уско повезан са предметом информатика и рачунарство. Реализована је наставна јединица Лет у дигитални свет. Поновили су стечена знања о саставним деловима рачунара, елементима графичког радног окружења, а затим су кроз занимљиву апликацију вежбали множење бројева у оквиру прве стотине. Kоришћењем алата програма за цртање Бојанка нацртали су честитке за 8. март и сачували своје радове. Циљ овог часа је био да деца кроз игру и дружење трајно усвоје нова знања и примене их у практичном раду. Овај час као пример добре праксе је ученицима донео много радости, нових искустава и лепог дружења са наставницом Данијелом Грујовић.