МЕЂУНАРОДНИ ДАН ТОЛЕРАНЦИЈЕ ОБЕЛЕЖЕН У НАШОЈ ШКОЛИ

Стручни сарадник - педагог у нашој школи ВЕРИЦА КАПЛАНОВИЋ БЕШЕВИЋ је - заједно са ученицима VI / 3 и VII / 4 разреда - путем креативних радионица обележила 16. новембар - МЕЂУНАРОДНИ ДАН ТОЛЕРАНЦИЈЕ.

Ученици су уживали у времену које су провели на радионицама, а знање које су стекли кроз разговор са педагогом и својим одељењским старешинама помоћи ће им у будућности да лакше прихвате разлике и особености других.

Подсетимо се, Међународни дан толеранције - који се обележава 16. новембра - установљен је 1996. године од стране чланица Уједињених нација како би се скренула пажња на значај толеранције и како бисмо се подсетили да је поштовање и уважавање разлика услов мира, стабилности и напретка појединца, народа и држава.

Толеранција је поштовање, прихватање и уважавање богатства различитости у светским културама, али и у оквирима једног друштва. Снажна воља и спремност да буду прихваћени други, без обзира на устаљена веровања, навике и предрасуде најважнији су услови за постојање толеранције.