СВЕТСКИ ДАН ЗДРАВЕ ХРАНЕ ОБЕЛЕЖЕН У ДРУГОМ РАЗРЕДУ ПРОДУЖЕНОГ БОРАВКА НАШЕ ШКОЛЕ

Данас, 15. октобра 2021. године, ученици другог разреда продуженог боравка наше школе су, заједно са својом учитељицом МИЛКОМ РАДОВАНОВИЋ, обележили Светски дан здраве хране.

Ученици другог разреда су са својом учитељицом разговарали о значају здраве хране за човека, о врстама хране и правили су пирамиду исхране.

Ученици су сазнали и један важан историјски податак - да је на генералној конференцији Организације за храну и пољопривреду Уједињених нација у новембру 1979. године донета одлука о почетку обележавања Светског дана хране са циљем подизања свести о значају људске исхране - а за тај дан је одређен 16. октобар.