Veliki uspeh učenika naše škole - polaznika Regionalnog centra za talente Čačak - na 63. Državnom takmičenju

Na Fakultetu tehničkih nauka Čačak 22. 05. 2021. godine održano je 63. Državno takmičenje talentovanih učenika osnovnih škola po naučnim disciplinama. Talentovani učenici osmog razreda OŠ "Milinko Kušić" iz Ivanjice Nemanja Luković i Nikola Kostić, osvojili su 3. mesto i 1. mesto tj. specijalnu nagradu za istrazivački rad "Pametna kuća za 21. vek" i primenom veštačke inteligencije iz predmeta Informatika i računarstvo. Rad se zasniva na poznavanju pojmova iz oblasti robotike i programiranja. Radeći na istraživačkom radu Pametna kuća za 21. vek", došli smo do važnih rezultata koji samo potvrđuju:

* da je moguće napraviti ovakav model "Pametne kuće za 21. vek", koja bi bila funkcionalna, udobna i bezbedna za život.
* moguće je primeniti upravljanje pojedinim perifernim jedinicama na daljinu zahvaljujući veštačkoj inteligenciji, veštačkim čulima i u budućnosti, brzu razmenu podataka zahvaljujući 5G mreži, kojom će se u potpunosti implementirati pojedini sistemi, procesi na daljinu.
Polaznike Regionalnog centra za talente Nemanju Luković i Nikolu Kostić mentorisala ja profesor Milkica Kostić Zlatić, radeći sa talentovanim učenicima po obogaćenom programu IOP3.

Profesorka Milkica Kostić Zlatić kaže: ''Kroz Regionalni centar za talente Čačak u budućnosti će realizovati planirane programe, podsticanja i razvoja naučno tehničkog i istraživačkog stvaralaštva mladih iz prirodnih i tehničkih nauka".

''Pametna kuća za 21. vek''

Мentor prof. Milkica Kostić Zlatić sa talentovanim učenicima Nemanjom i Nikolom